Szent István napi megemlékezés és szoboravató ünnepség a zeleméri csonka templomnál

Szent István napi megemlékezés és szoboravató ünnepség a zeleméri csonka templomnál

Hosszú és gondos előkészületeket követően idén megújult környezetben ünnepelhettek a csonka templomhoz érkező érdeklődők. Elsőként Dombi Imre köszöntötte a megjelenteket, majd Kiss Attila Hajdúböszörmény polgármestere szólt néhány szót. Beszédében Szent István méltatása mellett szót ejtett a templom kunhalmán folyó munkálatokról, Bodaszőlő fejlődéséről.

A műsor folytatásaként a Zeleméry László Általános Iskola néhány diákja adta elő énekes, verses műsorát.

Vecsernyével folytatódott a program a kisé borús időben. István királyt dicsőítő dallamok csendültek fel a valaha volt templom romjai között. A következőkben Tönkő Levente református lelkész igét hirdetett, utána Kocsis Gábor plébános megáldotta az új kenyeret.

Kulturális és történelmi elmélkedés követte a kenyéráldást. Bemutatásra került Mező Barna doktori munkája, melyet a látogatók könyv formában meg is vásárolhattak. A szerző néhány szóban ismertette kutatásait, gondolatait pedig maga a könyv lektora Prof. Dr. Baranyi Béla, egyetemi tanár folytatta. Elmondta, hogy Mező Barna tudományos munkájában nagy igényességgel, húsz könyvrészben taglalja a vidék, település- és városfejlesztés helyzetét Hajdúböszörményben, különös tekintettel a perifériákra és a halmozottan hátrányos helyzetű területekre.

A múltba tekintést Dr. Nyakas Miklós, nyugalmazott múzeumigazgató biztosította a hallgatóság számára. A templomrom történetét foglalta össze néhány mondattal, kiemelve annak jelentős mozzanatait. Dr. Nyakas Miklós által összeállított brosúra szintén állt a látogatók rendelkezésére.

Ezután a figyelem a még lepellel takart hatalmas szobor felé fordult. Hajdúböszörmény polgármestere valamint maga a fafaragó művész, Reiz András közösen fedték fel Szent István király fából faragott mását. Kiss Attila polgármester elmondta röviden, hogy a szobor alapjául szolgáló fa a hajdúböszörményi Kálvin téri református templom kertjében állt, míg nem a 2010-es nagy viharokban kidőlt. Ezután nem sokkal került a bodaszőlői Pihenőházhoz, ahol előbb Dombi Imre majd Reiz András faszobrász hetekig tartó munkával megformálták a királyt. A szobor most végső helyére kerülhetett. Szent helyről jött és szent helyre érkezett.

Zenei élményben is részesülhettek a zeleméri kunhalomra érkezők, Tanyi Zoltán, a hajdúböszörményi Bartók Béla Zeneiskola igazgatója által, aki trombitán adta elő az Il silentio című zeneművet.

Zárásképpen közösen elénekeltük a Szózatot, majd a szentelt kenyerek felszeletelése következett. A helyi és távolról érkező látogatók mind részesülhettek az új kenyérből az ünnepséget követő megvendégelés során.

Hírek

Fontos!

Fontos!

Kérjük adója 1%-ának felajánlásával segítse a Bodaszőlőért Egyesület hatékony munkáját! Adószámunk: 18557662-1-09 Tovább...

BUÉK 2016!

BUÉK 2016!

Sikerekben Gazdag, Boldog Új Évet Kíván a Bodaszőlőért Egyesület, a bodaszőlői Integrált Közösségi és Szolgáltató Tér dolgozói és Dombi Imre képviselő!

Este harangszóra,... Tovább...

Ünnepi buszmenetrend

Ünnepi buszmenetrend

Mindenszentek alatt buszjárat indul Bodaszőlőről a hajdúböszörményi köztemetőbe.

Az autóbusz november 1-jén 11 órakor indul Bodaszőlőről a hajdúböszörményi köztemetőbe, vissza... Tovább...